Ցույցերի ժամանակ Սերբիայում 37 մարդ է ձերբակալվել
Սերբիայի ոստիկանությունը ձերբակալել է 37 մարդու, որոնք նախորդ գիշերը մասնակցել են Բելգրադում՝ Սերբիայի խորհրդարանի շենքի մոտ տեղի ունեցած անկարգություններին, հաղորդում է Բելգրադի B92 ռադիոկայանը՝ հղում կատարելով երկրի Ներքին գործերի նախարարությանը։
Նախորդ գիշերը Սերբիայի նախագահ Ալեքսանդր Վուչիչի կողմնակիցները և նրա հակառակորդները հավաքվել էին խորհրդարանի շենքի մոտ։ Ցույցերն անցկացվել էին Նովի Սադ քաղաքի երկաթուղային կայարանում՝ տանիքի մի հատվածի փլուզման տարելիցի կապակցությամբ։ Այդ ողբերգության հետևանքով զոհվել էր 14 մարդ: