Վալենսիայի ղեկավարը հրաժարական է տվել՝ ջրհեղեղից մեկ տարի անց
Իսպանիայի Վալենսիա ինքնավար համայնքի կառավարության ղեկավար Կառլոս Մասոնը հայտարարել է հրաժարական տալու իր որոշման մասին։ Նրա հայտարարությունը համընկել է տարածաշրջանը ավերած ավերիչ ջրհեղեղների տարելիցի հետ։
«Ես այլևս չեմ կարող դիմանալ։ Հնարավոր է՝ իմ հեռանալը այս ողբերգությանը արժանի ուշադրություն կբերի», - ասել է Մասոնը։
2024 թվականի հոկտեմբերի 29-ին հորդառատ անձրևները ջրհեղեղներ էին առաջացրել Իսպանիայի հարավում և արևելքում։ Ամենաշատը տուժել էր Վալենսիա ինքնավար համայնքը, որի հետևանքով մահացել էր գրեթե 230 մարդ։