«Կան բոլոր հիմքերը՝ հույս ունենալու, որ Ուկրաինան կանդամակցի ԵՄ-ին»․ Զելենսկի
Եվրոհանձնաժողովի նախագահ Ուրսուլա ֆոն դեր Լեյենի հետ նոյեմեբերի 3-ին ունեցած զրույցի ընթացքում քննարկվել է Ուկրաինայի անդամակցությունը Եվրոմիությանը և Կիևին էներգետիկ աջակցությունը։ Այս մասին հայտարարել է Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկին՝ իր Telegram ալիքում։
Նա նշել է, որ այսօր կհրապարակվի Եվրոմիության 2025 թվականի ընդլայնման փաթեթի շրջանակներում տարեկան զեկույցը։ Խոսելով Ուկրաինայի ԵՄ անդամակցության ուղղությամբ առաջընթացի մասին՝ Զելենսկին նշել է, որ կան բոլոր հիմքերը Ուկրաինայի համար դրական արդյունքի հույս ունենալու համար։