Իսրայելի նախկին զինդատախազը ձերբակալվել է տեսանյութի արտահոսքի համար
Իսրայելում նոյեմբերի 3-ին ձերբակալվել է երկրի նախկին գլխավոր զինդատախազ Յիֆատ Թոմեր-Յերուշալմինին, ով հոկտեմբերի 31-ին հրաժարական էր տվել՝ ստանձնելով տեսանյութի արտահոսքի պատասխանատվությունը, որտեղ երևում էին իսրայելցի զինվորների կողմից պաղեստինցի կալանավորի նկատմամբ բռնությունները։
Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն հայտարարել է, որ արտահոսքը «սարսափելի հարված է հասցրել Իսրայելի հեղինակությանը»։
Խոշտանգումների գործով մեղադրանք է ներկայացվել Իսրայելի պաշտպանության բանակի հինգ պահեստազորայինների։