Nissan-ը վաճառում է իր գլխավոր գրասենյակը ֆինանսական խնդիրների պատճառով
Nissan-ը վաճառում է իր գլխավոր գրասենյակը 630 միլիոն դոլարով և ստացված գումարը կօգտագործի արդիականացման համար։
Ֆինանսապես դժվարին վիճակում գտնվող ճապոնական ավտոարտադրող Nissan-ը հայտարարել է, որ վաճառում է իր գլխավոր գրասենյակը Յոկոհամայում, որը գտնվում է Տոկիոյից հարավ-արևմուտք, 97 միլիարդ իենով (630 միլիոն դոլար)։ Nissan-ը կվարձակալի շենքը և կշարունակի օգտագործել այն՝ որպես իր գլխավոր գրասենյակ։
Ընկերությունը նաև հայտարարել է, որ դադարեցնում է արտադրությունը Մեքսիկայում գտնվող իր գործարանում, որը Mercedes-Benz-ի հետ համատեղ ձեռնարկություն է։
Եկամուտը կօգտագործվի գլխավոր գրասենյակի ներքին համակարգերի արդիականացման, թվային արդիականացման արագացման և արհեստական ​​բանականության վրա հիմնված համակարգերի ներդրման համար։
Nissan-ը նաև հայտնել է իր ֆինանսական տարվա առաջին կեսում 221,9 միլիարդ իենի (1,4 միլիարդ դոլար) վնասի մասին։ Անցյալ տարվա նույն ժամանակահատվածում ընկերությունը գրանցել է 19,2 միլիարդ իենի շահույթ։
Nissan-ի վաճառքը նվազել է գրեթե 7%-ով՝ հասնելով 5.58 տրիլիոն իենի (36 միլիարդ դոլար):
Nissan Motor-ը Ճապոնիայի խոշորագույն ավտոարտադրողներից մեկն է, որը հիմնադրվել է 1933 թվականին: Ընկերությունում աշխատում է 133,000 մարդ: