«Դատախազությունն առաջարկել է Սարկոզիին ազատ արձակել դատական հսկողության ներքո». #BFMTV
Ֆրանսիայի դատախազության ներկայացուցիչը առաջարկել է նախկին նախագահ Նիկոլա Սարկոզիին, որը կրում է հինգ տարվա ազատազրկման պատիժ իր ընտրարշավի ֆինանսավորման գործով, բանտից տեղափոխել դատական ​​վերահսկողության, հաղորդում է BFMTV-ն։
Նշվում է, որ դատախազությունն առաջարկել է նրան ազատ արձակել բանտից այն պայմանով, որ նրան արգելվի կապ հաստատել գործի մասնակիցների հետ, որի համար նա դատապարտվել է ազատազրկման, և որի վերաքննիչ բողոքը կքննվի 2026 թվականի մարտին։
Եթե դատարանը որոշի փոփոխել նախկին նախագահի նախնական կալանքի միջոցը, նա կարող է անմիջապես ազատ արձակվել։ Դատարանը, ինչպես սպասվում է, իր որոշումը կհրապարակի այսօր՝ Երևանի ժամանակով ժամը 16:30-ին։