Ռուսական ուժերն առաջխաղացում են գրանցել Ուկրաինայի միաժամանակ երեք շրջաններում
Ռուսական ուժերն առաջխաղացում են գրանցել Դոնեցկի մարզի երեք և Զապորոժիեի մարզի մեկ բնակավայրի մոտ։ Ուկրաինական DeepState մոնիթորինգային նախագծի տվյալներով՝ շարժում է նկատվել Սերեդնո, Մայսկե և Կոտլինե (Դոնեցկի մարզ) և Կրասնոգորսկե (Զապորոժիեի մարզ) բնակավայրերի մոտ։
Ավելին, Հուլյաիպոլե կարևոր տարածաշրջանային կենտրոնի մոտ առաջխաղացումներ են գրանցվել Զլագոդա, Սլադկե և Օխոտնիչե քաղաքների մոտ։
Առաջխաղացում է գրանցվել նաև Ստեպնայա Նովոսելիվկա քաղաքի մոտ, որը գտնվում է Խարկովի մարզի Կուպյանսկից արևելք։
Նոյեմբերի 9-ին վերլուծաբանները հայտնել են, որ ռուսական ստորաբաժանումներն առաջխաղացում են ունեցել Զապորոժիեի արևելյան շրջանում և վերահսկողություն են հաստատել Ուսպենովկա գյուղի նկատմամբ։