ԱՄՆ Սենատը հավանություն է տվել կառավարությանը ֆինանսավորելու օրինագծին
ԱՄՆ Սենատը հաստատել է դաշնային կառավարության ֆինանսավորումը մինչև 2026 թվականի հունվարի 30-ը շարունակելու մասին օրինագիծը։
Օրինագիծը, որը թույլ է տալիս հաղթահարել ամերիկյան կառավարության աշխատանքի ռեկորդային շաթդաունը, պաշտպանել են օրենսդիր մարմնի վերին պալատի 60 անդամներ, 40-ը դեմ են արտահայտվել: Այսպիսով, փաստաթուղթը հավանության է արժանացել, այն կներկայացվի Ներկայացուցիչների պալատի քննարկմանը: Քոնգրեսի ստորին պալատում հավանության արժանանալու դեպքում օրինագիծը կուղարկվի ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին՝ ստորագրության համար։