Չեչնիայում պատշգամբը փլուզվել է հուղարկավորության ժամանակ
Չեչենական Իշխոյ-Յուրտ գյուղում հուղարկավորության ժամանակ պատշգամբի փլուզման հետևանքով վիրավորվել է 43 մարդ։
Դեպքը տեղի է ունեցել նոյեմբերի 11-ին։ Փայտե պատշգամբը, որի վրա կանգնած են եղել սգացողները, փլուզվել է հուղարկավորության թափորի վրա։ 84 մարդ դիմել է բժշկական օգնության։ Սկզբնական զննումից և շտապ օգնությունից հետո վիրավորներից 43-ը հոսպիտալացվել են, երկուսը գտնվում են վերակենդանացման բաժանմունքում։ Մնացածը ստանում են ամբուլատոր բուժում։
Քննիչները և դատախազները հետաքննություն են անցկացնում՝ փլուզման պատճառը պարզելու համար։ Տեղական իշխանությունների տվյալներով՝ փայտե պատշգամբը ժամանակավոր կառույց է եղել, այլ ոչ թե մշտական։
Իշխոյ-Յուրտը համանուն գյուղական բնակավայրի կենտրոնն է և գտնվում է Դաղստանի հետ սահմանի մոտ։ Գյուղն ունի մոտ 5000 բնակչություն։