«Թիմ Քուքը կարող է շուտով լքել Apple-ի գործադիր տնօրենի պաշտոնը». #FT
Թիմ Քուքը կարող է հեռանալ Apple-ի գործադիր տնօրենի պաշտոնից արդեն 2026 թվականին, իսկ Ջոն Տերնուսը՝ սարքավորումների ճարտարագիտության ավագ փոխնախագահը, համարվում է նրա ամենահավանական իրավահաջորդը, հաղորդում է Financial Times-ը՝ հղում անելով աղբյուրներին։
Հոկտեմբերին Bloomberg-ը հաղորդել է, որ Apple-ը սկսում է ղեկավարության մեծ անցում, և Տերնուսը, հնարավոր է, լինի Քուքի իրավահաջորդներից մեկը գործադիր տնօրենի պաշտոնում։
«Apple-ը ակտիվացնում է ղեկավարության անցման պլանավորման ջանքերը՝ նախապատրաստվելով Թիմ Քուքի՝ գործադիր տնօրենի պաշտոնից հեռանալուն արդեն հաջորդ տարի։ Խորհուրդը և ավագ ղեկավարությունը վերջերս ակտիվացրել են Քուքի՝ 4 տրիլիոն դոլարանոց ընկերություն անցնելու նախապատրաստական աշխատանքները՝ ավելի քան 14 տարի աշխատելուց հետո։ Ջոն Տերնուսը համարվում է Քուքի ամենահավանական իրավահաջորդը, չնայած վերջնական որոշումներ դեռևս չեն կայացվել», - նշվում է հաղորդագրության մեջ։