ՆԱՏՕ-ի շարժական ուսումնական խումբը դասընթաց է անցկացնում Բաքվում
Համաձայն Ադրբեջանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության և ՆԱՏՕ-ի միջև 2025 թվականի անհատական գործընկերային համագործակցության ծրագրի, Բրանսումում գտնվող ՆԱՏՕ-ի համատեղ ուժերի հրամանատարության շարժական ուսումնական խումբը անցկացնում է «Քաղված դասերի ուսուցում» թեմայով դասընթաց: Այս մասին հայտնում է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունը։
Պաշտպանության նախարարության գլխավոր գործառնական վարչության պետ, գեներալ-լեյտենանտ Ազեր Ալիևը ողջունել է դասընթացի բացման հյուրերին և մասնակիցներին, խոսել է Ադրբեջանի և ՆԱՏՕ-ի միջև ռազմական համագործակցության ընդլայնմանն ուղղված նման միջոցառումների կարևորության մասին և ընդգծել, որ Ադրբեջանի զինծառայողները հաջողությամբ կիրառում են վերջին տարիներին ձեռք բերված փորձը իրենց մասնագիտական գործունեության մեջ։
Այնուհետև հրահանգիչները մասնակիցներին տրամադրել են ՆԱՏՕ-ի մասին ընդհանուր տեղեկություններ: Տրվել են նաև ճեպազրույցներ ՆԱՏՕ-ի կազմակերպչական կառուցվածքին վերաբերող տարբեր թեմաների, ինչպես նաև ընթացիկ վարժանքների և գործողությունների ընթացքում քաղված դասերի վերաբերյալ։
Ազգային պաշտպանության համալսարանի ռազմական խաղերի կենտրոնում տեղի ունեցող միջազգային միջոցառումը կներառի ՆԱՏՕ-ի օպերատիվ պլանավորման և կառավարման, ինչպես նաև այլ թեմաների վերաբերյալ տեսական և գործնական ուսուցում: