«Պատմական համաձայնագիր ենք ստորագրել». Թրամփ
ԱՄՆ-ն և Սաուդյան Արաբիան ստորագրել են ռազմավարական պաշտպանության համաձայնագիր, հայտարարել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը։
«Մենք հենց նոր ստորագրեցինք պատմական ռազմավարական պաշտպանության համաձայնագիր։ Շնորհավորում եմ»,- ասել է Թրամփը Սպիտակ տանը Սաուդյան Արաբիայի թագաժառանգ Մուհամեդ բին Սալմանի պատվին կազմակերպված հանդիսավոր ընթրիքի ժամանակ։
Երեկ առաջնորդները բանակցություններ են վարել Սպիտակ տանը՝ հայտարարելով ձեռք բերված համաձայնագրերի և երկու երկրների միջև համագործակցության խորացման մասին, այդ թվում՝ թագավորությանը ԱՄՆ ռազմական մատակարարումների մասին։