Բաքվում կայացրել են Պետական ​​զորահավաքի և զորակոչի ծառայության վարչության պաշտոնյաների դատավճիռը
Բաքվի ռազմական դատարանն ավարտել է Պետական ​​զորահավաքի և զորակոչի ծառայության Խազարի շրջանային վարչության նախկին պետ Ռամին Շուքուրովի, ինչպես նաև սպաներ Խալիդ Ազիմովի և Էմիլ Նաբիևի քրեական դատավարությունը։
Ռամին Շուքուրովը դատապարտվել է 10 տարվա պայմանական ազատազրկման՝ 4 տարվա փորձաշրջանով, Խալիդ Ազիմովը՝ 9 տարվա պայմանական ազատազրկման՝ 2 տարի 6 ամիս փորձաշրջանով, իսկ Էմիլ Նաբիևը՝ 8 տարվա պայմանական ազատազրկման՝ 3 տարվա փորձաշրջանով։
Մեղադրյալների դեմ քրեական հետապնդում իրականացրել է Գլխավոր դատախազության կոռուպցիայի դեմ պայքարի գլխավոր վարչությունը։
Ռամին Շուքուրովին մեղադրանք է առաջադրվել Ադրբեջանի քրեական օրենսգրքի 311.3.1, 311.3.2, 311.3.3 (մի խումբ անձանց կողմից նախնական համաձայնությամբ խոշոր չափի կաշառքի կրկնակի ընդունում) և 312-1.1 (պաշտոնատար անձի որոշման վրա անօրինական ազդեցություն (ազդեցության չարաշահում)) հոդվածներով: Էմիլ Նաբիևը և Խալիդ Ազիմովը մեղավոր են ճանաչվել Ադրբեջանի քրեական օրենսգրքի 311.3.1 և 311.3.2 հոդվածներով: