«Պուտինին զարմացրել էր հայ-ադրբեջանական հակամարտության կարգավորմումը». Թրամփ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Վաշինգթոնում կայացած Ամերիկա-Սաուդյան Արաբիա գործարար ֆորումում իր ելույթի ժամանակ բացահայտել է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ իր հեռախոսազրույցի մանրամասները։
ԱՄՆ առաջնորդը հայտարարել է, որ Պուտինը իր հետ խոսել է հայ-ադրբեջանական հակամարտության մասին և իր զարմանքն է հայտնել Թրամփի հաջողության վերաբերյալ այս խնդիրը լուծելու հարցում։
«Պուտինը զանգահարել է ինձ և ասել. «Ինչպե՞ս լուծեցիք այս հակամարտությունը։ Մենք տարիներ շարունակ փորձել ենք, բայց չի ստացվել»։ Ես նրան ասել եմ. «Մի անհանգստացիր դրա համար։ Թույլ տուր, որ ես լուծեմ այս պատերազմը», - նշել է Թրամփը։