Թրամփը կհանդիպի Նյու Յորքի նոր քաղաքապետի հետ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը նոյեմբերի 21-ին Սպիտակ տանը կընդունի Նյու Յորքի նորընտիր քաղաքապետ Զորան Մամդանիին։
«Նյու Յորքի քաղաքապետ կոմունիստ Զորան Մամդանին հանդիպում է խնդրել։ Մենք համաձայնեցինք, որ այդ հանդիպումը կայանա Օվալաձև սենյակում նոյեմբերի 21-ին՝ ուրբաթ օրը», — գրել է Թրամփը Truth Social սոցիալական ցանցում։ «Լրացուցիչ տեղեկությունները կհայտարարվեն ավելի ուշ», — հավելել է նա։
Սա կլինի Թրամփի և Մամդանիի առաջին հանդիպումը վերջինիս ընտրություններում հաղթելուց հետո, նշում է Bloomberg-ը։ Սպիտակ տանը կողմերը կքննարկեն ապագա համագործակցությունը։