«Անհետ կորած է համարվում 22 մարդ, որոնումները շարունակվում են»․ Զելենսկի
Նոյեմբերի 19-ի գիշերը Տերնոպոլում ռուսական հարվածի վայրում որոնողական-փրկարարական գործողությունները շարունակվում են։ 22 մարդու գտնվելու վայրը անհայտ է։ Այս մասին հաղորդում է «ՌԲԿ-Ուկրաինա»-ն՝ հղում անելով Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկու Telegram ալիքին։
«Մեր փրկարարները ամբողջ գիշեր աշխատել են Տերնոպոլում, այժմ էլ որոնողական-փրկարարական աշխատանքները շարունակվում են։ 22 մարդու գտնվելու վայրը անհայտ է. նրանց որոնումները շարունակվում են», - ասել է Զելենսկին։ Նրա խոսքով՝ աշխատանքներին մասնակցում է ավելի քան 230 փրկարար Ուկրաինայի ինը շրջաններից։