Ուկրաինան փոխել է հակամարտության կարգավորման ծրագրի 28 կետերից մեկը. #WSJ
Ուկրաինան փոփոխություններ է կատարել ԱՄՆ-ի կողմից առաջարկված հակամարտության կարգավորման ծրագրի 28 կետերից մեկում, հաղորդում է Wall Street Journal-ը՝ հղում կատարելով ԱՄՆ վարչակազմի բարձրաստիճան աղբյուրին։
Կետը, որը նախատեսված էր կոռուպցիայի ենթադրյալ դեպքերը բացահայտելու համար, նախատեսում էր աուդիտ անցկացնել Ուկրաինայի կողմից ստացված միջազգային օգնության համար։
Սակայն, համաձայնագրի առցանց հրապարակված տարբերակում ձևակերպումը փոխվել է մի դրույթով, ըստ որի կողմերը կստանան «լիարժեք համաներում պատերազմի ընթացքում իրենց գործողությունների համար»։