«Թրամփի ծրագիրը կարող է հիմք դառնալ Ուկրաինայում հակամարտության կարգավորման համար». Պուտին
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի՝ Ուկրաինայի հակամարտության կարգավորման 28 կետից բաղկացած ծրագիրը արդիականացվել է, հայտարարել է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը։
«Ալյասկայում բանակցություններից հետո ամերիկյան կողմից որոշակի դադար եղավ։ Եվ մենք գիտենք, որ դա պայմանավորված է Ուկրաինայի կողմից նախագահ Թրամփի առաջարկած խաղաղության ծրագրի փաստացի մերժմամբ։ Ես կարծում եմ, որ հենց այդ պատճառով էլ հրապարակվեց նոր տարբերակը, ըստ էության՝ 28 կետից բաղկացած արդիականացված ծրագիր», - ասել է Պուտինը Ռուսաստանի Անվտանգության խորհրդի մշտական անդամների հետ հանդիպման ժամանակ։
Պուտինը նշել է նաև, որ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի ծրագիրը կարող է հիմք հանդիսանալ Ուկրաինայի հարցի վերջնական կարգավորման համար: