Թրամփը պահանջել է, որ ԱՄՆ ժամանած յուրաքանչյուր օտարերկրյա քաղաքացի ստուգվի
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը պահանջել է, որ նախկին նախագահ՝ Ջո Բայդենի օրոք Միացյալ Նահանգներ ժամանած յուրաքանչյուր աֆղան քաղաքացի ստուգվի։
«Այժմ մենք պետք է ստուգում իրականացնենք յուրաքանչյուր օտարերկրյա քաղաքացու նկատմամբ, ով Բայդենի ժամանակ Աֆղանստանից մուտք է գործել մեր երկիր, և պետք է ձեռնարկենք բոլոր անհրաժեշտ քայլերը՝ ապահովելու համար ցանկացած օտարերկրյա քաղաքացու արտաքսումը՝ անկախ նրանից, թե որ երկրից է, եթե նրա տեղը այստեղ չէ», — ասել է Թրամփը իր ելույթում։
Ավելի վաղ հայտնել էինք Սպիտակ տան մոտ տեղի ունեցած կրակոցների մասին։ Կրակոցներ արձակողը Աֆղանստանի քաղաքացի է։