«Բաքվի և Երևանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը կարևոր է խաղաղության և կայունության համար»․ Բոչորիշվիլի
Հինգշաբթի, 27 նոյեմբերի, 2025 թ., 13:39
Վրաստանը ողջունում է Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի առաջընթացը։ Այս մասին հայտարարել է Վրաստանի արտաքին գործերի նախարար Մակա Բոչորիշվիլին։
Նրա խոսքով՝ այս գործընթացը կարևոր է տարածաշրջանում խաղաղության, կայունության և զարգացման համար, ինչպես նաև կնպաստի տարածաշրջանի դերի հետագա ամրապնդմանը Միջին միջանցքում։
Բոչորիշվիլին նշել է, որ Վրաստանը ուշադիր հետևում է տարածաշրջանում տեղի ունեցող զարգացումներին և սերտ կապեր է պահպանում ինչպես Ադրբեջանի, այնպես էլ Հայաստանի հետ։