«Վրթանես սրբազանը գովաբանեց Արայիկ Հարությունյանին, և դա զզվանք առաջացրեց». Միկա Բադալյան
«Եվրասիա» ՀԿ Խորհրդի անդամ Միկա Բադալյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Ութ սատանիստներ՝ հոգևորականական հանդերձներով, եկել էին երկրպագելու Փաշինյանին՝ Սատանայի ծառային։ Իհարկե, ամենուրեք աղբ կա, նույնիսկ եկեղեցիներում։ Դա անխուսափելի է, և ես անձամբ նույնիսկ չեմ ուզում նրանց ցույց տալ։ Բացառությամբ մեկի, նախկինում Վրթանես Սրբազան անունով, որը Արցախի թեմի առաջնորդն էր։
Հիշում եմ մեր առաջին հանդիպումը։ Այն տեղի ունեցավ Ստեփանակերտում՝ Արցախի կառավարության շենքում, և մենք քննարկեցինք բարեգործական նախաձեռնությունները։ Հստակ հիշում եմ, թե ինչպես նա գովաբանեց Արայիկ Հարությունյանին, և դա ինձ մոտ իսկական զզվանք առաջացրեց։ Հետագայում ես հաճախ կասկածներ էի հայտնում նրա մասին, բայց մեր ընդհանուր ընկերները միշտ վստահեցնում էին, որ ես սխալվում եմ։ Կյանքը, սակայն, ամեն ինչ իր տեղը դրեց։
Ես ուզում եմ իմ խորին երախտագիտությունը հայտնել Փաշինյանին՝ այս հուդայականներին շարունակ դիմակազերծելու համար։ Նրանց դժոխքում սպասում է առանձին իններորդ շրջան, մասնավորապես՝ դավաճանների և ուրացողների համար»։