Թրամփը քննարկում Է Սպիտակ տան մոտ կրակ բացած տղամարդու ընտանիքի արտաքսման հարցը
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ իր վարչակազմը քննարկում է Սպիտակ տան մոտ Ազգային գվարդիայի զինծառայողների վրա կրակ բացած տղամարդու ընտանիքի անդամներին արտաքսելու հարցը։
«Մենք հիմա ուսումնասիրում ենք դա: Մենք ուսումնասիրում ենք ընտանիքի շուրջ ստեղծված իրավիճակը»,- ասել է Թրամփը՝ պատասխանելով հարցին, թե արդյոք նա ծրագրում է արտաքսել կրակոցներ արձակած անձի կնոջը և հինգ երեխաներին, որոնք ապրում են Վաշինգթոնում:
Հիշեցնենք, որ նոյեմբերի 26-ին Աֆղանստանի քաղաքացին կրակ է բացել Ազգային գվարդիայի զինծառայողների վրա՝ Սպիտակ տնից 300 մետր հեռավորության վրա:
Կրակողը և Ազգային գվարդիայի երկու զինծառայողները վիրավորվել են և հոսպիտալացվել: Ավելի ուշ զինծառայողներից մեկը մահացել է ստացած վնասվածքներից: