«Զինված ուժերն ու ժողովուրդը պատրաստ են պաշտպանել Վենեսուելան»․ Մադուրո
Զինված ուժերը և ժողովուրդը պատրաստ են պաշտպանել Վենեսուելան իմպերիալիստական ​​սպառնալիքներից և ագրեսիայից։ Այս մասին հայտարարել է Վենեսուելայի նախագահ Նիկոլաս Մադուրոն՝ ռազմաօդային ուժերի 105-ամյակին նվիրված ելույթում։
«Սպառնալիքներն ու ագրեսիան չեն վախեցնի կամ անակնկալի չեն բերի մեր ժողովրդին, որը պատրաստ է պաշտպանել իր հայրենիքը, հողը, ծովերը, երկինքը, հոգին և պատմությունը»,- նշել է նա։
Վաշինգթոնը մեղադրում է Վենեսուելայի իշխանություններին՝ թմրանյութերի մաքսանենգության դեմ պայքարում բավականաչափ նախաձեռնողական չլինելու մեջ։ Ամերիկյան լրատվամիջոցները բազմիցս հաղորդել են, որ Միացյալ Նահանգները կարող է հարվածներ հասցնել Վենեսուելայի տարածքին։