Ինդոնեզիայում ջրհեղեղների և սողանքների հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 164-ի
Ինդոնեզիայում ջրհեղեղների և սողանքների հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 164-ի: Այս մասին հաղորդում է երկրի Ազգային աղետների կառավարման գործակալությունը։
Ինդոնեզիայի Սումատրա կղզում անցյալ շաբաթ օրվանից ի վեր տեղացած ուժեղ անձրևների պատճառով ջրհեղեղներ և սողանքներ են առաջացել։ Նախկինում զոհերի թիվը 24 էր։
«Ազգային աղետների կառավարման գործակալությունը (BNPB) գրանցել է Աչեհում, Հյուսիսային և Արևմտյան Սումատրայում ջրհեղեղների և սողանքների հետևանքով մահացությունների աճ։ Ուրբաթ օրվա դրությամբ զոհերի թիվը հասել է 164-ի», - ասվում է հայտարարության մեջ։