Իրանի ԱԳ նախարարը հանդիպել է Ալիևի հետ
Իրանի արտաքին գործերի նախարար Աբբաս Արաղչին Բաքվում հանդիպել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ։ Այս մասին հայտնում է Mehr-ը։
Նշվում է, որ քննարկվել է երկկողմ հարցերի լայն շրջանակ, այդ թվում՝ քաղաքական փոխգործակցության ուղղությունը, հարևան երկրների հետ կապված հարցերը և երկու երկրների միջև հարաբերությունների կառավարման մեխանիզմները։
Անդրադառնալով հարևան երկրների հարաբերություններում երկարաժամկետ տեսլականի կարևորությանը՝ Արաղչին շեշտել է դիվանագիտական շարունակական երկխոսության դերը՝ վեճերը կարգավորելու և ընթացիկ խնդիրները կառավարելու գործում։