«Լավ և արդյունավետ»․ Զելենսկին՝ Բրյուսելում հանդիպման մասին
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հայտնել է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Մարկ Ռյուտեի, Եվրոպական խորհրդի նախագահ Անտոնիո Կոստայի և Եվրոհանձնաժողովի նախագահ Ուրսուլա ֆոն դեր Լեյենի հետ «լավ և արդյունավետ» հանդիպման մասին։ Այս մասին նա գրել է X սոցիալական ցանցի իր էջում։
Զելենսկին նշել է, որ զրուցակիցներին տեղեկացրել է ռուս-ուկրաինական պատերազմի դադարեցմանն ուղղված «դիվանագիտական ​​​​հարթակում ստեղծված իրավիճակի» մասին։
«Մենք մանրամասն քննարկել ենք ամերիկացի գործընկերների հետ մեր աշխատանքը՝ խաղաղության, անվտանգության երաշխիքների հասնելու և մեր դիմադրողականությունն ամրապնդելու համար։ Մենք նաև անդրադարձել ենք PURL (Ուկրաինայի առաջնահերթ պահանջների ցանկ - խմբ.) նախաձեռնությանը և փոխհատուցման վարկին։ Մեր դիրքորոշումները համընկնում են բոլոր հարցերում։ Մենք գործում ենք համակարգված և կառուցողական ձևով»,- ընդգծել է Զելենսկին։