ԱՄՆ-ի Ներկայացուցիչների պալատում ներկայացվել է Ադրբեջանին տրամադրվող օգնության սահմանափակումները վերացնելու օրինագիծ
Չորեքշաբթի, 10 դեկտեմբերի, 2025 թ., 21:33
ԱՄՆ-ի Ներկայացուցիչների պալատում ներկայացվել է Ադրբեջանին տրամադրվող օգնության սահմանափակումները վերացնելու մասին օրինագիծ:
«2025 թվականի դեկտեմբերի 9-ին ԱՄՆ-ի Ներկայացուցիչների պալատում ներկայացվել է H.R. 6534 բանաձևը։ Այս օրինագիծը կվերացնի Ադրբեջանին տրամադրվող օգնության սահմանափակումները։ Օրինագիծը ներկայացրել է հանրապետական ​​քոնգրեսական Աննա Պաուլինա Լունան (դեմոկրատ, Ֆլորիդա)», - ասվում է հայտարարության մեջ։
Օրինագծի տեքստը կհրապարակվի ավելի ուշ։
Օրինագիծն ուղարկվել է Ներկայացուցիչների պալատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողով՝ քննարկման համար։