«Տարօրինակ դեպքեր»-ը դարձել է Netflix-ի պատմության մեջ ամենատարածված սերիալը
«Տարօրինակ դեպքեր»-ը դարձել է Netflix-ի պատմության մեջ ամենատարածված սերիալը նույնիսկ մինչև հինգերորդ եթերաշրջանի վերջին սերիաների հեռարձակումը։ Variety-ի տվյալներով՝ սերիալը գերազանցել է 1,2 միլիարդ դիտումների ընդհանուր թիվը։
Հաշվարկը հաշվի է առնում բոլոր հեռուստադիտողների ընդհանուր դիտման ժամանակը՝ բաժանված սերիալի ամբողջ տևողության վրա։ Սա նշանակում է, որ «Տարօրինակ դեպքեր»-ը ժողովրդականությամբ գերազանցել է այնպիսի բարձրակարգ սերիալների, ինչպիսիք են «Կաղամարի խաղը» և «Չորեքշաբթի»-ն։ Սակայն այս սերիալների առանձին եթերաշրջանները դեռևս գերազանցում են «Տարօրինակ դեպքեր»-ի չորրորդ եթերաշրջանը, որը երկրպագուները ակտիվորեն դիտում էին եզրափակիչից առաջ։
Հինգերորդ եթերաշրջանը բաժանված է երեք մասի. առաջին չորս սերիաների պրեմիերան տեղի է ունեցել նոյեմբերի 26-ին, հաջորդ երեքը՝ վաղը՝ դեկտեմբերի 25-ին, իսկ վերջին սերիան նախատեսված է դեկտեմբերի 31-ին։ Եթերաշրջանը տեղի է ունենում 1987 թվականին՝ չորրորդ եթերաշրջանի իրադարձություններից մոտավորապես մեկուկես տարի անց, և կենտրոնանում է գլխավոր հերոսների և գլխավոր հակառակորդի՝ Վեկնայի բախման վրա։ «Տարօրինակ դեպքեր» սերիալի առաջին սերիաներն առաջին հինգ օրերի ընթացքում հավաքել են 59,6 միլիոն դիտում, սահմանելով ռեկորդ Netflix-ի անգլալեզու սերիալների համար և հավաքելով Netflix-ի ցանկացած պրեմիերայի երրորդ ամենաբարձր դիտողականությունը՝ «Կաղամարի խաղը» սերիալի երկրորդ և երրորդ եթերաշրջաններից հետո։ Դաֆեր եղբայրները հայտարարել են, որ հինգերորդ սերիան կտևի 1 ժամ 8 րոպե, վեցերորդը՝ 1 ժամ 15 րոպե, իսկ յոթերորդը՝ 1 ժամ 6 րոպե։ Վերջին սերիան, որը կցուցադրվի Նոր տարվա նախօրեին, կլինի ամենաերկարը՝ 2 ժամ 8 րոպե։