«Ամբողջ Եվրոպան պետք է ֆինանսավորի Ուկրաինայի 800-հազարանոց բանակը»․ Պոդոլյակ
Ուկրաինայի 800,000-անոց բանակը պետք է ֆինանսավորվի ամբողջ Եվրոպայի կողմից։ Նման կարծիք է հայտնել է Ուկրաինայի նախագահի գրասենյակի խորհրդական Միխայիլ Պոդոլյակը։
«Խնդիրը միայն 800 հազարի թիվը չէ, այլ նաև այն, թե ով է ֆինանսավորելու։ Դա հսկայական գումար է»,- ասել է նա՝ Novini.LIVE-ին տված հարցազրույցում։
«Ո՞վ պետք է ֆինանսավորի։ Մենք կարծում ենք, որ բանակը զսպող ուժ արևելյան սահմանի երկայնքով։ Ամբողջ Եվրոպան պետք է շահագրգռված լինի դրանով, և ներդրումները պետք է ընդհանուր լինեն։ Այդ դեպքում, իհարկե, կլինի բոլորովին այլ ձևաչափ, բոլորովին այլ ֆինանսավորում։ Բայց բանաձևը վերջնականապես կհաստատվի, երբ համաձայնեցվի եվրոպացի գործընկերների հետ»,- նշել է նա։