Մադուրոն երկրում արտակարգ դրություն հայտարարելու և զորահավաք անելու մասին հրամանագիր է ստորագրել
Վենեսուելայի նախագահ Նիկոլաս Մադուրոն հրամանագիր է ստորագրել արտակարգ դրություն հայտարարելու և ամբողջ երկիրը զորահավաք անելու մասին, հայտնում է Վենեսուելայի արտաքին գործերի նախարարությունը։
Արտաքին գործերի նախարարությունը դատապարտել է ԱՄՆ ագրեսիան և կոչ է արել Վենեսուելայի բոլոր ուժերին ակտիվացնել զորահավաքի ծրագրերը։
«Վենեսուելան մերժում է Միացյալ Նահանգների կողմից «ռազմական ագրեսիան»։ ԱՄՆ հարձակման նպատակը Վենեսուելայի նավթի և հանքային պաշարների զավթումն է։
Մենք կդիմադրենք իմպերիալիստական ագրեսիային՝ ակտիվացնելով բոլոր պաշտպանական ծրագրերը»,-նշված է կառավարության հայտարարության մեջ։