Վենեսուելայում ԱՄՆ գործողության հետևանքով 32 կուբացի է զոհվել
Մի քանի տասնյակ կուբացի է զոհվել Վենեսուելայի նախագահ Նիկոլաս Մադուրոյին ձերբակալելու՝ ԱՄՆ-ի գործողության հետևանքով: Այս մասին ասվում է Կուբայի կառավարության հաղորդագրության մեջ, որը հրապարակել Է Granma թերթը:
«2026 թվականի հունվարի 3-ի վաղ առավոտյան ԱՄՆ-ի կողմից Վենեսուելայի դեմ իրականացված հանցավոր հարձակման հետևանքով 32 կուբացի է զոհվել»,- նշվում է հայտարարության մեջ։
Հիշեցնենք, որ շաբաթ երեկոյան Կարակասում պայթյուններ են տեղի ունեցել։ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ ԱՄՆ-ն ավիահարվածներ է հասցրել Վենեսուելայի մայրաքաղաքին, և որ նախագահ Նիկոլաս Մադուրոն ու նրա կինը գերեվարվել են: Պաշտոնյաների տվյալներով՝ զոհվել է առնվազն 80 մարդ, այդ թվում՝ քաղաքացիական անձինք և անվտանգության ուժերի անդամներ։