«ԱՄՆ-ն կհարվածի Մեքսիկայում թմրակարտելների ցամաքային թիրախներին». Թրամփ
Վաշինգթոնը նախատեսում է հարվածներ հասցնել Մեքսիկայում թմրակարտելների ցամաքային թիրախներին՝ դրանց դեմ պայքարի շրջանակներում։ Այս մասին հայտարարել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը՝ Fox News-ին տված հարցազրույցում։
Թրամփը նշել է, որ թմրկարտելները փաստացի վերահսկում են Մեքսիկան։ Նա ասել է, որ Միացյալ Նահանգներում ամեն տարի թմրանյութերից մահանում է 250,000-300,000 մարդ։
«Մենք կսկսենք հարվածել կարտելների ցամաքային թիրախներին։ Կարտելները վերահսկում են Մեքսիկան։ Շատ ցավալի է տեսնել, թե ինչ է կատարվում այդ երկրում»,- նշել է Թրամփը։