Իսրայելը մեծացրել է իր պատրաստվածությունը Իրանում ԱՄՆ հնարավոր միջամտության պատճառով. #Reuters
Իսրայելը բարձր պատրաստվածության վիճակում է՝ Իրանի գործերին ԱՄՆ-ի հնարավոր միջամտության մասին հաղորդագրությունների ֆոնին, հաղորդում է Reuters-ը՝ հղում անելով Իսրայելի կառավարության աղբյուրներին։
«Իսրայելը բարձր պատրաստվածության վիճակում է՝ կապված ԱՄՆ-ի կողմից Իրանում հնարավոր միջամտության հետ», - գրում է հրատարակությունը։
Նշվում է, որ այս թեման քննարկվել է Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուի և ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոյի միջև շաբաթ օրը տեղի ունեցած հեռախոսազրույցի ժամանակ։
Ավելի վաղ «Նյու Յորք Թայմս»-ը, հղում անելով պաշտոնյաներին, հաղորդել էր, որ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը տեղեկացվել է Իրանի դեմ հարձակման հնարավոր տարբերակների մասին՝ երկրում տեղի ունեցող բողոքի ցույցերի ֆոնին, և որ նա լրջորեն քննարկում է հարվածները հաստատելու հարցը։