«Իրանում բողոքի ցույցերի հետևանքով զոհվել է առնվազն 648 մարդ»․ #IHR
Iran Human Rights (IHR) իրավապաշտպան կազմակերպության տվյալների համաձայն՝ հունվարի 12-ի դրությամբ, Իրանում բողոքի ցույցերի հետևանքով զոհվել է առնվազն 648 մարդ, այդ թվում՝ 9 անչափահաս։ Սակայն, Նորվեգիայում գործող IHR-ի տվյալներով՝ զոհերի թիվը գերազանցում է 6000-ը։
Իրավապաշտպանների խոսքով՝ Իրանում արդեն շուրջ 100 ժամ շարունակվող ինտերնետի արգելափակման պատճառով «չափազանց դժվար է ստուգել այս հաղորդումները»։ Նրանց գնահատմամբ՝ ձերբակալվել է մոտ 10 000 մարդ։
Իրանի անվտանգության ուժերից հայտնել են, որ Իրանում տեղի ունեցած անկարգությունների հետևանքով զոհվել է ավելի քան 500 մարդ, այդ թվում՝ 100 ոստիկան և ԻՀՊԿ սպա։