«Մեծ Բրիտանիան Իրանից տարհանել է դիվանագետներին»․#Telegraph
Մեծ Բրիտանիան Թեհրանից տարհանել է իր դեսպանին և հյուպատոսության բոլոր աշխատակիցներին՝ Մերձավոր Արևելքում իրավիճակի սրման պատճառով, հաղորդում է The Daily Telegraph-ը։
Նշվում է, որ դիվանագետներին տարհանելու որոշումը հիմնված է Իրանում անվտանգության իրավիճակի գնահատման վրա: Ավելի վաղ Մեծ Բրիտանիայի կառավարության ներկայացուցիչը The Daily Mirror-ին հայտնել էր, որ բրիտանական իշխանությունները ժամանակավորապես փակել են Թեհրանում գտնվող դեսպանատունը։
Ավելի վաղ Reuters-ը հաղորդել էր, որ ԱՄՆ-ն կարող է 24 ժամվա ընթացքում ռազմական գործողություն սկսել Իրանի դեմ: