Turkish Airlines-ի ինքնաթիռն արտակարգ վայրէջք է կատարել Բարսելոնայում ՝ պայթյունի սպառնալիքի պատճառով
5943
Հինգշաբթի, 15 հունվարի, 2026 թ., 17:02
Turkish Airlines ավիաընկերության ինքնաթիռը, որն իրականացնում էր Ստամբուլից Բարսելոնա չվերթը, արտակարգ վայրէջք է կատարել Էլ Պրատ օդանավակայանում, հինգշաբթի հայտնել է Catalunya Radio-ն:
Ռադիոկայանի տվյալներով ՝ ինքնաթիռն ուղորդվել է օդանավակայանի մեկուսացված գոտի:
Նշվում է, որ ինքնաթիռում եղել է 148 ուղևոր և անձնակազմի յոթ անդամ։
Վայրէջքից հետո ուղևորներին դուրս են բերել ինքնաթիռից, և անվտանգության աշխատակիցները սկսել են ստուգել ինքնաթիռը և ուղևորներին։ Ինքնաթիռը զննելուց հետո անվտանգության ուժերը բացառել են պայթուցիկ նյութերի առկայությունը։
«El Nacional»-ի հաղորդմամբ՝ ինքնաթիռը Միջերկրական ծովի վրայով թռչելու ժամանակ ուղեկցվել է իսպանական և ֆրանսիական ռազմական ինքնաթիռների կողմից։