«Սիրիական բանակը քրդական ուժերին դուրս է մղել Ռաքքայի ռազմական օդանավակայանից». #AlIkhbariya
Սիրիական բանակը վերահսկողություն է հաստատել երկրի հյուսիսում գտնվող Ռաքքա նահանգում գտնվող Ալ-Թաբկա ռազմական օդանավակայանի նկատմամբ՝ Քրդստանի աշխատավորական կուսակցության (PKK) զինյալներին դուրս մղելով իրենց դիրքերից, հաղորդում է «Ալ-Իխբարիա» հեռուստաալիքը՝ հղում անելով օպերատիվ հրամանատարությանը։
«Մենք լիովին ապահովել ենք Ալ-Թաբկա ռազմական օդանավակայանի անվտանգությունը և դուրս մղել ենք Քրդստանի աշխատավորական կուսակցության զինյալներին իրենց դիրքերից», - հեռուստաալիքին հայտնել են սիրիական բանակից։
Ավելի վաղ օպերատիվ հրամանատարությունը հայտարարել էր, որ այս տարածքում քրդական ուժերի դիրքերը շրջափակված են։
Շաբաթ օրը Սիրիայի զինված ուժերի ստորաբաժանումները սկսեցին տեղակայվել Ռաքքա նահանգում, որի մեծ մասը վերահսկվում է քրդերի գլխավորած «Սիրիայի դեմոկրատական ​​ուժեր» (SDF) կոալիցիայի կողմից: Կառավարական ուժերին նաև հաջողվեց վերահսկողություն հաստատել Սաֆյան և Աս-Սաուրա նավթահանքերի նկատմամբ, որոնք նախկինում վերահսկվում էին քրդերի կողմից: