Նեթանյահուն ընդունել է Թրամփի հրավերը՝ միանալու Գազայի «Խաղաղության խորհրդին»
Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն հայտարարել է, որ կմիանա ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի նախաձեռնությամբ ստեղծված Գազայի «Խաղաղության խորհրդին: Այս մասին հայտարարել է վարչապետի գրասենյակը:
Ավելի վաղ Ադրբեջանը նույնպես ընդունել էր ԱՄՆ նախագահի առաջարկը՝ միանալ Գազայի «Խաղաղության խորհրդին» որպես հիմնադիր անդամ։
Գազայի խաղաղության խորհրդին միանալու հրավերներ են ուղարկվել բազմաթիվ առաջնորդների, այդ թվում՝ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինին: Պուտինի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը հայտարարել էր, որ առաջարկը քննարկվում է: