Վուչիչը հայտարարել է, որ« Խաղաղության խորհուրդ»-ն ավելի է բաժանել Եվրոպան
ԱՄՆ-ի նախագահի «Խաղաղության խորհրդի» նախաձեռնությունը ավելի է բաժանել Եվրոպան, քանի որ ԵՄ անդամ պետությունների մեծ մասը ձեռնպահ է մնացել մասնակցությունից, ասել է Սերբիայի նախագահ Ալեքսանդր Վուչիչը։
Սերբիայի իշխանությունների կողմից նոր կազմակերպությանը միանալու՝ ԱՄՆ-ի ղեկավարության կողմից հրավեր ստանալու մասին որևէ հաղորդագրություն չի եղել։
«Խաղաղության խորհուրդը,- ասել է նա,- հիմնականում բաժանել է Եվրոպան, քանի որ ԵՄ երկրները հիմնականում կամ չեն մասնակցում, կամ դեռ չեն արտահայտել իրենց կարծիքն այս հարցի վերաբերյալ... Ոմանք ասում են, որ դա ՄԱԿ-ին զուգահեռ մարմին է, բայց ես դրանում վստահ չեմ և չեմ կարծում, որ դա հնարավոր է։ Չինաստանը պարզապես ընդունել է իր հրավերը, մինչդեռ Ֆրանսիան, Մեծ Բրիտանիան և Գերմանիան չեն մասնակցում։ Կտեսնենք, թե որոնք են այս խորհրդի նպատակները», - սերբ լրագրողներին ասել է Վուչիչը Շվեյցարիայի Դավոս քաղաքում ընթացող Համաշխարհային տնտեսական ֆորումի շրջանակներում։