Ուկրաինայի հարցով եռակողմ բանակցությունների հաջորդ օրը հայտնի է
ԱՄՆ-ի, Ուկրաինայի և Ռուսաստանի միջև եռակողմ բանակցությունների հաջորդ փուլը տեղի կունենա փետրվարի 1-ին։
Axios-ի լրագրող Բարաք Ռավիդը այս մասին հայտնել է սոցիալական ցանցերում՝ հղում անելով ԱՄՆ պաշտոնյայի։
Ավելին, եռակողմ բանակցություններից բացի, ԱՄԷ-ում անցկացվել են նաև ուկրաինական և ռուսական պատվիրակությունների միջև ուղիղ երկկողմ բանակցություններ, հաղորդում է Axios-ը։
Հրապարակման համաձայն, ամերիկացի միջնորդները համատեղ հանդիպում են անցկացրել ռուս և ուկրաինացի բանակցողների հետ, իսկ ռուսների և ուկրաինացիների միջև ուղիղ հանդիպումները նույնպես անցկացվել են առանց ամերիկյան կողմի ներկայության։
Բանակցող խմբերը հանդիպել են նաև ԱՄԷ նախագահ շեյխ Մոհամմեդ բին Զայեդ ալ Նահյանի հետ, և կառավարության ներկայացուցիչը նշել է, որ ԱՄՆ-ի առաջարկած համաձայնագրի առանձին տարրերի շուրջ բանակցությունները կառուցողական և դրական են եղել։
Նա հավելել է, որ քննարկվել են նաև վստահության ամրապնդման միջոցառումներ, որոնք ուղղված են համապարփակ համաձայնագրի հասնելուն։