Ճապոնիայում ձյան ռեկորդային տեղումների հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 18-ի
Ճապոնիայի հյուսիսային և հյուսիսարևմտյան շրջաններում գրանցված ռեկորդային ձյան հետևանքով զոհերի պաշտոնական թիվը 18 է, ևս 267-ը վիրավորվել է, հայտնում է Հրդեհների և աղետների կառավարման գործակալությունը։
Ճապոնիայի կառավարությունը, այդ թվում՝ փոթորկի պատճառած վնասի չափը գնահատող համապատասխան գործակալությունները, ռեկորդային ձյան հետևանքով զոհերի և վիրավորների վերաբերյալ պաշտոնական վիճակագրություն են վարում հունվարի 20-ից, երբ երկիրը հարվածեց ձյան առաջին ալիքին։ Ձյան երկրորդ ալիքը հարվածեց Ճապոնիային հունվարի 25-ին։