Մելանյա Թրամփի մասին ֆիլմը կարող է դառնալ վերջին 10 տարվա ամենահաջողակ վավերագրականը
The Hollywood Reporter-ը հաղորդում է, որ ԱՄՆ-ի առաջին տիկնոջ մասին «Մելանիա» վավերագրական ֆիլմը պրեմիերայի օրը վաստակել է մոտ 2,9 միլիոն դոլար։
Ֆիլմը, կանխատեսումների համաձայն, կդառնա վերջին տասնամյակի ամենահաջողակ վավերագրական ֆիլմը։ «Մելանիան» պրեմիերայի շաբաթավերջին, կանխատեսումների համաձայն, կվաստակի ավելի քան 8 միլիոն դոլար։ Եթե այս կանխատեսումներն իրականանան, նախագիծը կարող է գերազանցել Ջեյսոն Սթեթհեմի մասնակցությամբ նոր «Անվտանգ տուն» մարտաֆիլմին։
Ֆիլմը պատմում է Մելանյա Թրամփի կյանքի 20 օրերի մասին՝ մինչև ամուսնու երկրորդ երդմնակալությունը։
Վերը նշվածից անկախ, «Մելանիան» որոշ երկրներում չի վաճառվել։ Օրինակ՝ Daily Record-ը հաղորդել է, որ վավերագրական ֆիլմը ձախողվել է շոտլանդական կինոթատրոններում՝ չնայած բազմամիլիոն դոլարանոց գովազդային արշավին։ Հունվարի 30-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ, Գլազգոյի և Էդինբուրգի երկու շոտլանդական կինոթատրոններում պրեմիերայի ցուցադրությունների համար վաճառվել էր ընդամենը 16 տոմս։
Variety-ն պնդում էր, որ Հարավային Աֆրիկան ​​մերժել է ԱՄՆ-ի առաջին տիկնոջ մասին ֆիլմի թողարկումը։ «Մելանիա» ֆիլմի պրեմիերան նախատեսված էր հունվարի 30-ին, սակայն տեղական դիստրիբյուտորը հետ է կանչել այն Հարավային Աֆրիկայից։