«ԱՄՆ-ն նախատեսում է փետրվարի 19-ին անցկացնել Գազայի խաղաղության խորհրդի նիստ». #Axios
ԱՄՆ-ն նախատեսում է փետրվարի 19-ին Վաշինգտոնում անցկացնել Ֆազայի խաղաղության խորհրդի ղեկավարների հանդիպում, հաղորդում է Axios-ը՝ հղում անելով աղբյուրներին։
«Ըստ ԱՄՆ պաշտոնյայի և Գազայի խաղաղության խորհրդի կազմի մեջ մտնող չորս երկրների դիվանագետների՝ Սպիտակ տունը նախատեսում է խորհրդի ղեկավարների հանդիպում անցկացնել փետրվարի 19-ին», - նշվում է հրատարակության մեջ։
Պորտալի տվյալներով՝ հանդիպումը կարող է տեղի ունենալ Միացյալ Նահանգների Խաղաղության ինստիտուտում (USIP), որը նախկինում վերանվանվել էր ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի պատվին։ Թրամփի և Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուի միջև բանակցությունները սպասվում են առաջին հանդիպումից մեկ օր առաջ։