ԱՄՆ-ն մեկ օրում ոչնչացրել է թմրավաճառներին պատկանող 3 նավ
Փենթագոնը հայտնել է ԱՄՆ-ի կողմից թմրավաճառների նավերի վրա կատարված հարվածների արդյունքում 11 մարդու մահվան մասին։
ԱՄՆ-ն գործողություն է իրականացրել թմրավաճառներին պատկանող երեք նավերի ոչնչացման համար։
ԱՄՆ-ի Հարավային հրամանատարության տվյալներով՝ գործողությունը տեղի է ունեցել երկուշաբթի՝ փետրվարի 16-ին։ Գործակալության պաշտոնական հայտարարության համաձայն, որը հրապարակվել է X սոցիալական ցանցում, հետախուզական տվյալները հաստատել են նավերի ներգրավվածությունը վերահսկվող նյութերի անօրինական շրջանառության մեջ։ Պարզվել է, որ դրանք հետևել են թմրանյութերի մաքսանենգության հայտնի երթուղիներին։ Երկու նավ հարձակման է ենթարկվել Խաղաղ օվկիանոսի արևելքում, իսկ մեկը՝ Կարիբյան ծովում։