«10-15 օր, դա առավելագույնն է»․ Թրամփը՝ Իրանի հետ գործարքի վերջնաժամկետի մասին
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտնել է, որ առավելագույնը 15 օր է տալիս Իրանին՝ միջուկային ծրագրի շուրջ համաձայնության հասնելու համար։ «Մենք կկնքենք գործարք կամ կհասնենք գործարքի այս կամ այն ​​եղանակով»,- նշել է Թրամփը՝ հավելելով, որ իր կարծիքով 10 օրը «բավարար ժամանակ կլինի»։ «10-15 օր, դա իրականում առավելագույնն է»,- ասել է Թրամփը։
Ավելի վաղ՝ «Խաղաղության խորհրդի» առաջին նիստի ժամանակ, ԱՄՆ նախագահը հայտարարել էր, որ առաջիկա 10 օրվա ընթացքում պարզ կլինի՝ արդյոք Իրանի հետ համաձայնություն ձեռք բերվել է, թե ոչ։ Նա նշել էր, որ եթե դա տեղի չունենա, «վատ բաներ կպատահեն»։