Ըստ տարբեր աղբյուրների` Ալի Խամենեին սպանված է, նրա մարմինը հանվել է փլատակներից
ԱՄՆ-Իսրայելական գործողության արդյունքում սպանվել են մի քանի բարձրաստիճան իրանցի պաշտոնյաներ, այդ թվում՝ Գերագույն առաջնորդ Ալի Խամենեին: Այս մասին հայտնում են իսրայելական Channel 12-ը՝ հղում անելով իսրայելցի բարձրաստիճան պաշտոնյայի և Axios-ի լրագրող Բարաք Ռավիդը՝ իր աղբյուրին հղում անելով։
Ռավիդի խոսքով՝ ԱՄՆ-ում Իսրայելի դեսպան Եչիել Լեյտերը Վաշինգթոնում գտնվող մի քանի բարձրաստիճան պաշտոնյաների տեղեկացրել է մահվան մասին։ Նրա մարմինն արդեն հանվել է փլատակներից:
Ալի Խամենեին ծնվել է 1939 թվականի ապրիլի 19-ին Մաշհադում՝ Իրանի երկրորդ ամենաբնակեցված քաղաքում։ Նա հռչակվել է Մեծ այաթոլլա 1994 թվականին։ Այդ ժամանակվանից ի վեր նա բազմիցս քննադատել է ԱՄՆ-ի կառավարությանը, իսկ 2014 թվականին նա ԱՄՆ-ն անվանել է «ամբողջ մարդկության դեմ բռնապետության խորհրդանիշ»։