«Իսրայելը մտադիր է առաջիկա օրերին ուժեղացնել Իրանի դեմ հարվածները». Նեթանյահու
Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն խոստացել է առաջիկա օրերին ուժեղացնել Իրանի դեմ հարվածները և հրամայել է շարունակել ռազմական արշավը։
Վարչապետը տեսաուղերձ է ձայնագրել Թել Ավիվի Պաշտպանության նախարարության համալիրի տանիքից՝ նշելով, որ որոշ ժամանակ առաջ ավարտել է հանդիպումը Պաշտպանության նախարարի, Իսրայելի բանակի գլխավոր շտաբի պետի և Մոսադի հետախուզության ղեկավարի հետ։
«Ես հանձնարարություններ եմ տվել շարունակել արշավը։ Երեկ մենք սպանեցինք... Խամենեիին։ Նրա հետ միասին մենք վերացրեցինք բռնաճնշող ռեժիմի տասնյակ բարձրաստիճան պաշտոնյաների։ Այժմ մեր ուժերը հարվածում են Թեհրանի սրտին՝ աճող ուժով, և այդ ուժը միայն կուժեղանա առաջիկա օրերին», - հայտարարել է նա։