Իրանում ԱՄՆ-ի և Իսրայելի հարվածների հետևանքով զոհվել է 555 մարդ
Իրանում ԱՄՆ-ի և Իսրայելի կողմից իրականացված հարձակումների հետևանքով զոհվել է առնվազն 555 մարդ, հայտնել է Իրանի Կարմիր մահիկը՝ հավելելով, որ այս պահի դրությամբ հարձակումների է ենթարկվել քաղաքային 131 շրջան։
Հիշեցնենք, որ փետրվարի 28-ին ԱՄՆ-ն և Իսրայելը ռազմական գործողություն են սկսել Իրանի դեմ։ Հարվածներ են հասցվել Իրանի խոշոր քաղաքներին, այդ թվում՝ Թեհրանին։ Սպանվել է գերագույն առաջնորդ այաթոլլա Ալի Խամենեին։ Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը հայտարարել է լայնածավալ պատասխան գործողության մասին։