«Իսրայելը ԱՄՆ-ին տեղեկացրել է իր որսացող հրթիռների պաշարների կրիտիկական սպառման մասին». #Semafor
Իսրայելը ԱՄՆ-ին տեղեկացրել է իր որսացող հրթիռների պաշարների կրիտիկական սպառման մասին: Այս մասին գրում է ամերիկյան Semafor պորտալը՝ հղում անելով ԱՄՆ պաշտոնյաներին։
Նրանց տվյալներով՝ Թել Ավիվը պատերազմի մեջ է մտել այդ հրթիռների փոքր պաշարներով. դրանք օգտագործվել են անցյալ ամռանը Իրանի հետ հակամարտության ժամանակ։ Այժմ Իսրայելի հրթիռային պաշտպանության համակարգը լուրջ խնդիրներ է ունենում նոր հարձակումների պատճառով։
Semafor-ի աղբյուրի խոսքով՝ ԱՄՆ-ն կանխատեսել էր իր դաշնակցի մոտ պակաս, սակայն ինքը պակաս չունի։ Նշվում է, որ պարզ չէ՝ Միացյալ Նահանգները մտադիր է Իսրայելին վաճառել որսորդական հրթիռներ, թե՞ կիսվել դրանցով նրա հետ։