Թեհրանում այրվում է տիեզերական հետազոտությունների կենտրոնը
Իսրայելի պաշտպանության ուժերը (IDF) Թեհրանում հարվածել են տասը ենթակառուցվածքային օբյեկտների, այդ թվում՝ տիեզերական հետազոտությունների կենտրոնի և հակաօդային պաշտպանության համակարգերի գործարանների, հայտնել է IDF-ի մամուլի քարտուղարի գրասենյակն իր Telegram ալիքում։
Իսրայելական զինվորականների տվյալներով՝ կենտրոնը մշակում էր ռազմական արբանյակներ, որոնք օգտագործվում էին Մերձավոր Արևելքում հարվածային ուղղորդման համակարգերի համար։
«Ալ Ջազիրա»-ն հաղորդում է, որ Իրանի արևմուտքում գտնվող տիեզերական հետազոտությունների կենտրոնը վնասվել է Իսրայելի և ԱՄՆ-ի հարվածներից։
Այս օբյեկտը Իրանում արբանյակային պատկերման և հետախուզական քարտեզագրման հետազոտությունների հիմնական կենտրոն է։